Loona logo

Jäädvusta 25-aastaseks saavat Vilsandi rahvusparki, jaga fotot ja võida auhind!

winter_vilsandi

 

8. detsembril 2018 täitub veerandsada aastat Karula, Soomaa ja Vilsandi rahvusparkide loomisest, mistõttu kutsume kõiki jäädvustama rahvusparkide loodust ja inimest selle keskel.

 

Tähistamaks Vilsandi rahvuspargi 25. sünnipäeva kutsume Teid üles pildistama terve aasta vältel rahvuspargi loodust ja kultuuripärandit. Oodatud on fotod rahvuspargi maastikest, sealsest elus- ja eluta loodusest, inimtegevuse jälgedest nagu näiteks hooned, kiviaiad, sillad ja inimeste tegevustest: kalapüük, suvine heinategu, suusatamine jms.

 

Tutvu üleskutse täpsemate tingimuste ja auhindadega siin: https://kaitsealad.ee/est/jaadvusta-25-aastaseks-saavaid-karula-soomaa-ja-vilsandi-rahvusparke.

 

Loona mõis koostöös Pärimusmatkadega pakub rahvuspargis matku nii giidiga kui giidita. Uuri lisaks ja tutvu põnevate võimalustega meie alalehelt Matkad.

Kui soovid Vilsandi rahvusparki avastada iseseisvalt, siis saad meie käest vajaliku info, rahvuspargi kaardi ning soovi korral tellida ka piknikupaki. Vaatamist väärt kohad on kirjeldatud Saaremaa loodusturismi kodulehel.

Vahemaad rahvuspargis on pikad, mistõttu soovitame liikuda jalgrattaga. Rattaid saab laenutada hinnaga 8€/päev.

2009.aastal osales Vilsandi rahvuspark edukalt konkursil “Eestimaa avastamata aarded: Turism ja kaitsealad” mille korraldajaks oli EASi turismiarenduskeskus.

 

Vilsandi Rahvusparki kui Baltimaade vanimat looduskaitseala hindas žürii kõrgelt, tuues esile kaitseala administratsiooni, omavalitsuste ja kohaliku kogukonna koostöö. Vilsandi suurimaks potentsiaaliks on linnuvaatluse kõrval hülgevaatluse arendamine, pärimusmatkade ning rannarahva vanade tööde näitamine ja õpetamine, samuti erinevate säästva turismi põhimõtete laiem juurutamine kogu piirkonnas.

Konkursi raames jäädvustatud filmi saad vaadata siit.