Külalistemaja

Külalistemaja

Külalistemaja sissepääs jääb parklast vaadates teisele poole maja, kus on roosipeenraga palistatud rõdu ja peauks. Hoone alumise korruse täidavad anfilaadselt reastuvad saalid ja nende vahel paiknev vestibüül. Siit saab alguse kõrgete astmetega keerdtrepp, mis viib ülemisele korrusele. Barokselt kõrge poolkelpkatuse all asub enamik külalistemaja tubadest.

Katusealused toad on valmis ehitatud alles möödunud sajandi lõpukümnenditel ja erinevad nii suuruse kui stiili poolest ainsast esimese korruse ajaloolisest magamistoast. Lisaks tubadele on külaliste kasutada avar puhkeruum teise korruse fuajees, kuhu oleme kolinud maja ainsa televiisori ja mõned riiulid raamatute ning lauamängudega.

Kahekohaline tuba

Külalistemaja teisel korrusel asub seitse kahekohalist tuba. Pooled tubadest on vaatega mõisapargile, teised põldudele ja sissesõidualleele. Lihtsa sisustusega tubadele annavad omanäolise ilme kaldlaed ja aknaorvad. Tubades on duširuum, wc, põrandal vaipkate. Voodid paiknevad enamjaolt eraldi, kuid neid saab vajadusel kokku lükata. Toad on veidi erineva suuruse ja planeeringuga, lisakoht ja/või beebivoodi ei mahu igasse tuppa.

Härrastemaja esimesel korrusel asub eraldi sissepääsuga kahekohaline tuba. Ülakorruse ruumidest erineva kujundusega toas on lai voodi (160x200 cm). Tuba sobib liikumisraskustega inimestele või neile, kellel kaasas lemmikloom.

Hommikusöök Loona mõisa hommikusöögilauas on hinna sees, õhtusöögi saab tellida majutuse broneerimisel.

Toa hind on
Kõrghooajal (juuni-aug): 85€
Kõrghooajal ühele inimesele: 59€
Madalhooajal (sept-mai): 75€

Broneeri kohe

Superior

Loona mõisa kaks superior peretuba asuvad teisel korrusel. Üks tuba on vaatega mõisapargile ning teine sissesõidualleele. Superior erineb tavalisest kahekohalisest toast suuruse poolest. Ühe majutusruumi asemel on tube kaks, mis annab paremad võimalused lisavoodeid paigutada. Magamistoa voodid on laia madratsiga (180x200 cm), kuid vajadusel saab voodid lahku või lausa eraldi tubadesse tõsta.

Superior sobib hästi lastega perele või peatumiseks pikema ajaperioodi vältel. Tubades on duširuum, wc, föön, külmkapp, põrandal vaipkate.

Hommikusöök Loona mõisa hommikusöögilauas on hinna sees, õhtusöögi saab tellida majutuse broneerimisel.

Toa hind on
Kõrghooajal (juuni-aug): 95€
Kõrghooajal ühele inimesele: 69€
Madalhooajal (sept-mai): 85€

Broneeri kohe

Tuba ühele inimesele

Külalistemaja ainus ühekohaline tuba asub mõisahäärberi teisel korrusel. Tuba on väike, omaette ja üsnagi askeetlik. Kõik peatumiseks hädavajalikud mugavused on olemas: duširuum, wc, põrandal vaipkate, kuid ühendus internetiga ei pruugi alati saadaval olla. Puuduse korvab mugav puhkeruum II korruse fuajees, kus lisaks heale Wifi-signaalile on väike raamatukogu ja maja ainus televiisor.

Hommikusöök Loona mõisa hommikusöögilauas on hinna sees, õhtusöögi saab tellida majutuse broneerimisel.

Toa hind on
Kõrghooajal (juuni-aug): 45€
Madalhooajal (sept-mai): 40€

Broneeri kohe

Saalid

Loona mõisa erinevas suuruses saalid pakuvad mitmekesiseid võimalusi pidamaks töökoosolekut, juubelit, sünnipäevapidu või mõnd muud erilist sündmust.

Härrastemaja kaminasaal sobib suurepäraselt väiksema sünnipäeva pidamiseks ja on talvisel perioodil iseäranis õdus. Ruum mahutab maksimaalselt 24 külalist.

Klaverisaal sobib suurema, kuni 50 külalisega peo korraldamiseks. Saalis on ruumi ka elava muusika esitamiseks ja tantsimiseks. Võimalik on kasutada saalis asuvat kaunist ja erakordselt hea kõlaga Estonia klaverit, mida Teie külalised hakkavad armastama hetkest, kui oma käed selle klahvidele asetavad.

Töökoosolekud

Seminaride korraldamiseks sobivad kõik saalid, kuid nende mahutavus on erinev.

Klaverisaal

 • teatristiilis kuni 80 inimest;
 • kabareestiilis kuni 56 inimest;
 • konverentsistiilis kuni 30 inimest;
 • U-kujuliselt kuni 30 inimest;
 • eraldi laudade taha 7 laudkonda, igas 8 inimest.

Kaminasaal

 • teatristiilis kuni 30 inimest;
 • pika laua taga kuni 24 inimest;
 • banketistiilis kuni 24 inimest.
Kohvikusaali laudade taga kuni 20 inimest.

Kodukord ja annulleerimis­tingimused:

 • Külalistemajja saab sisse registreerida alates 15.00. Lahkumispäeval palume toa loovutada hiljemalt kell 12.00.
 • Kõigile külastajaile on tasuta kasutamiseks avar ja turvaline parkla.
 • Lisakoha hind on 30€, alla 12-aastasele lapsele 15€, kuni 3-aastasele lapsele tasuta.
 • Suitsetada saab õues.
 • Lemmikloomade osas lepime alati eraldi kokku.
 • Et looduses olemine kõigile külalistele nauditav oleks kehtib Loona Mõisas oma alkoholi osas nulltolerants. Kaasatoodud alkoholiga külastajatele Loona Mõis teenust ei paku.
 • Tellitud ja kinnitatud majutuse annulleerimine varem kui kolm (3) ööpäeva enne teenuse algust on tasuta. Tühistades broneeringu 72-24 tundi enne teenuse algust tuleb maksta 50% selle maksumusest. Kui annulleerite majutuse vähem kui 24 tundi enne teenuse algust, jätab külalistemaja endale õiguse kasseerida teilt 100% broneeringu väärtusest.
 • Majutuse eest tasumine toimub kohapeal hiljemalt lahkumispäeval või ettemaksuarve alusel enne saabumist. Ettemaksuarve soovist palume teada anda broneeringu tegemisel.